Przed koronowanym obrazem Pani Smardzewskiej

W dzisiejszą słoneczną sobotę, grupa pielgrzymów rowerowych z naszej parafii oraz gości, udała się do Sanktuarium Matki Bożej Smardzewskiej, której obraz 15 sierpnia br. został ukoronowany koronami pobłogosławionymi przez Papieża Franciszka 23 maja 2019 r.

Pielgrzymów powitał bardzo gościnny ks. kan. Henryk Dymek, proboszcz parafii, który w kościele przedstawił krótką historię świątyni, a przede wszystkim wizerunku Pani Smardzewskiej. Wszelkie informacje historyczne możemy znaleźć na stronie internetowej parafii: http://parafiasmardzewo.pl/?page_id=87

Następnie uczestniczyliśmy we Mszy św. zawierzając Chrystusowi wszelkie intencje, z którymi przybyliśmy do tego Sanktuarium przez wstawiennictwo Matki Bożej Smardzewskiej. Liturgia zakończyła się osobistym aktem oddania się Maryi.
Po Mszy św., w pomieszczeniach plebanii, była chwila odpoczynku i wspólnego posiłku przed powrotem do Żukowa.

Bardzo dziękuję wszystkim Pątnikom, którzy zdecydowali się na wysiłek rowerowej pielgrzymki (ponad 62 km) i wspólną modlitwę.

W imieniu wszystkich Pielgrzymów dziękuję ks. kan. Henrykowi za miłe przyjęcie, otwartość serca …. i pyszną kawę!

Na ręce prezesa OSP w Słominie p. Jacka Oliszewskiego, składam serdecznie wyrazy wdzięczności strażakom: p. Pawłowi Ulickiemu (Naczelnikowi OSP) i Mateuszowi Kołakowskiemu za troskę o bezpieczeństwo nas pielgrzymów na trasie i wszelką pomoc.

Matko Boska Smardzewska!

Nazywają Cię „Ucieczką grzeszników” i „Wspomożeniem wiernych”.
Bądź wspomożeniem moim dla miłości Jezusa Chrystusa,

Syna Twego Jedynego.
Wyznaję, że zgrzeszyłem ciężko i nie raz,
ale mam postanowienie od dnia dzisiejszego
pokusy za pomocą Twoją odpierać i więcej już nie grzeszyć.
Błagam Cię, abyś mnie od dzisiaj
pod skrzydła Twojej opieki przyjęła
i do ostatniego mego tchnienia nie wypuszczała.
Matko Boża Smardzewska
Bądź moim zbawieniem!