Nowe stroje ministrantów

Ministrant jest znakiem! Również szata ministranta powinna coś przedstawiać, czyli być znakiem.Strój liturgiczny ministranta, podobnie jak szaty kapłana podczas sprawowania liturgii, pokazują wierzącym, że zgromadzenie w Kościele nie jest zwyczajnym zgromadzeniem, lecz szczególną wspólnotą wierzących w Chrystusa. To liturgiczne zgromadzenie jest uroczystym świętowaniem.
Od tygodnia ministranci naszej parafii posługują w nowych strojach. Ministranci ze Szkoły Podstawowej jak dotychczas posługują w komżach oraz nowych pelerynkach dostosowanych kolorystyką do danego okresu liturgicznego. W okresie Adwentu jest to kolor fioletowy. Ich starsi koledzy z Gimnazjum i Szkoły Średniej przywdziali alby przepasane  białym paskiem, a zamiast pelerynek zakładają "szkaplerze" również dostosowane do okresu liturgicznego.
Niech te nowe stroje radują posługujących przy ołtarzu oraz nadają piękna nabożeństwom parafialnym