XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – r. B

10 października 2021 r.

1. Skarbem Kościoła jest Eucharystia, w której Bóg jest dla nas pokarmem i mądrością w Najświętszym Sakramencie i swoim słowie. W świecie, który nieustannie proponuje nam wiele różnorakich dóbr, warto rozróżnić, co tak naprawdę jest dla nas dobrem, a co tylko ułudą, iluzją dobra. Przychodzimy jak młodzieniec z Ewangelii, by zadać Bogu najistotniejsze pytania. Nie lękajmy się też przyjąć Bożej odpowiedzi.

2. Obchodzimy 21. Dzień Papieski pod hasłem: Nie lękajcie się! Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.

3. Zapraszam do liczniejszego udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 16.30, szczególnie dzieci i młodzież. Odmawiajmy tę modlitwę również w naszych domach.

4. W środę 13 października zapraszam na ostanie nabożeństwo fatimskie na godz. 16.30, które połączymy z nabożeństwem różańcowym.

5. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.

6. W piątek, 15 października, w liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Rodzice, którzy odprowadzili swoje dziecko do bram wieczności, nie zawsze oczekują jakiegoś specjalnego pocieszenia, ale potrzebują naszej modlitwy, która pomoże im przetrwać niezwykle trudny czas.

7. W sobotę 16 października 43. rocznica wyboru papieża Jana Pawła II.

8. W przyszłą niedzielę przed sumą o godz. 10.50 różaniec poprowadzi KŻR z Łazęk.

• o odradzającym się w Kościele stanie dziewic konsekrowanych,
  • Odwróć się ! – o grzechu nie mówi się dziś często, a jeśli już, to bagatelizuje się go, traktując z pobłażliwym uśmieszkiem.
  • Każdego roku tysiące dzieci umiera w wyniku poronienia. 15 października mają swój dzień – Dzień Dziecka Utraconego.
  • 13 października – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń bezhabitowych;
  • 15 października – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego;
  • 16 października – św. Jadwiga Śląska (między 1178 a 1180-1243), żona Henryka I Brodatego, po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek, słynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.