XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – r. A

10 września 2023 r.

_________________________________________________________________________________

 1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Są one częścią Tygodnia Wychowania, który rozpoczyna się zawsze w trzecią niedzielę września. Nasze modlitwy w intencji dzieci, młodzież i wychowawców będą trwały codziennie przez cały tydzień, do przyszłej niedzieli włącznie.
   
 2. W Markowej odbywa się dzisiaj beatyfikacja całej rodziny Ulmów zamordowanej w 1944 r. przez hitlerowców za pomoc Żydom. Ulmowie to pierwsze w historii Kościoła małżeństwo, które będzie beatyfikowane z siedmiorgiem dzieci w tym jednym nienarodzonym. Życie rodzinne budowali na wierze, wspólnej modlitwie i wzajemnym szacunku oraz pracowitości.
   
 3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Misje Święte, które potrwają do piątku 22 września. Poprowadzi je ks. Henryk Bonkowski SDB delegat inspektora ds. Stowarzyszenia Współpracowników Salezjańskich z Czerwińska. Będą czasem do odkrycia na nowo Bożej obecności w życiu każdego z nas i naszych rodzin. Został już wydrukowany program misji i w większości przekazany parafianom. Już dziś modlimy się o obfite owoce tych Misji w życiu naszej wspólnoty parafialnej.
   
 4. W środę, 13 września na godz. 19.00 zapraszam na kolejne Nabożeństwo Fatimskie.
   
 5. W czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę poświęcenia wybudowanej w IV wieku w Jerozolimie bazyliki Krzyża Świętego i odnalezienia relikwii Krzyża Chrystusa. Dlatego dla nas, chrześcijan, krzyż pozostaje szczególnym znakiem. Tego dnia zapraszam na Msze Świętą o godz. 18.00.
   
 6. W piątek, 15 września, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną.
   
 7. Również w piątek na godz. 17.00 zapraszam na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
   
 8. W przyszłą niedzielę, 17 września, przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarami do puszek wspieramy diecezjalną rozgłośnię KRDP.
   
 9. Młodzież klas VIII i szkół ponadpodstawowych zachęcam do wzięcia udziału w pielgrzymce do Rostkowa miejsca narodzin św. Stanisława Kostki, w sobotę 16 września. Proszę o zgłaszanie się chętnych osób do wtorku tego tygodnia.
   
 10. Do końca września proszę o zgłaszanie się młodzieży szkół ponadpodstawowych wraz z rodzicami pragnących rozpocząć przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania.
   
 11. Parafia pw. Św. Tekli w Naruszewie ogłosiła I Parafialny Konkurs na wykonanie najpiękniejszego Różańca. Współorganizatorami Konkursu są: Urząd Gminy w Naruszewie, Gminna Biblioteka Publiczna w Naruszewie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Naruszewo. Samodzielnie wykonane różańce należy dostarczyć do dnia 25 września br. do Gminnej Biblioteki Publicznej w Naruszewie. Informacje szczegółowe dotyczące konkursu dostępne są w regulaminie dostępnym na stronie internetowej Gminy Naruszewo www.naruszewo.pl

 12. Dziękuję za przekazane kwiaty do kościoła p. Dorocie Baranowskiej, Włodzimierzowi Piekut, Marlenie i Krzysztofowi Koper, a p. Agnieszce Ruszkowskiej za kwiaty i ich ułożenie.
   
 13. W zakrystii jest do nabycia Kalendarz Rolników na 2024 r. w cenie 36 zł.
   
 14. Prasa katolicka – „Gość Niedzielny”:
 • Dzisiaj „Gość Niedzielny” w objętości 100 stron na jubileusz stulecia. A w nim m.in.: sylwetki redaktorów, kulisy pracy redakcyjnej, niepublikowane opowieści i ciekawostki z ważnych wydarzeń, których świadkami byli dziennikarze GN.
 • Numer uzupełnia specjalny dodatek przygotowany na beatyfikację rodziny Ulmów.