VI NIEDZIELA WIELKANOCNA r. A

14 maja 2023 r.

_________________________________________________________________________________

 1. Przez kolejne dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością.
   
 2. Na Mszy św. o godz. 11.30 odbyła się uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego dzieci klas IV. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania dzisiejszej uroczystości: p. katechetce Edycie, p. organiście i kościelnemu oraz rodzicom. Od poniedziałku do środy zapraszam dzieci i rodziców na Mszę św. na godz. 18.00 na tzw. „biały tydzień”. Wcześniej o 17.30 zapraszam do udziału w nabożeństwie majowym.
   
 3. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.
   
 4. Zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych, które w kościele odprawiane są codziennie o godz. 17.30. Zachęcam również do gromadzenia się przy figurkach w swoich miejscowościach, zwłaszcza dzieci i młodzież.
 5. W czwartek, 18 maja, przypada 103. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Tego dnia podziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił.

 6. W piątek o godz. 18.30 spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

 7. W przyszłą niedzielę przed sumą o godz. 11.00 różaniec KŻR modlącego się o wiarę swoich dzieci.
   
 8. Dzieciom od I Komunii Świętej dziękują za ofiarę dla dzieci z krajów misyjnych w wysokości 310 zł.
   
 9. Pragnę zachęcić rodziny z naszej parafii do wzięcia udziału w Diecezjalnym Święcie Rodziny w niedzielę 28 maja, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.30 w Bazylice Katedralnej w Płocku, a później Marszem dla Życia i Rodziny oraz Festynem Rodzinnym (konkursy z nagrodami, koncert, poczęstunek) w ogrodach Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. Zainteresowanych w imieniu organizatorów. proszę o zgłoszenia.
   
 10. Dnia 21 maja br. na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej w Krysku, w godzinach od 14.00 do 19.00 odbędzie się Rodzinny Piknik Ekologiczny oraz Gminny Dzień Dziecka.
   
 11. Poprzez Fundację Siepomaga możemy pomóc w leczeniu i powrocie do zdrowia naszemu parafianinowi Mateuszowi Urbańskiemu. W imieniu rodziny i życzliwych Mateuszowi osób serdecznie dziękuję za wszelkie wsparcie: https://www.siepomaga.pl/mateusz-urbanski

 12. Prasa katolicka: tygodnik „Gość Niedzielny”:
 • Kościół marzeń już istnieje, o pokucie, która decyduje o losach świata,
 • o przesłaniu św. Stanisława dla współczesnych Polaków
 1. W tym tygodniu patronują nam:
 • 16 maja – św. Andrzej Bobola (1591-1657), prezbiter i męczennik, patron Polski.