XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – r. A

17 września 2023 r.

_________________________________________________________________________________

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Misje Święte, które potrwają do piątku 22 września. Poprowadzi je ks. Henryk Bonkowski SDB z Czerwińska - delegat inspektora ds. Stowarzyszenia Współpracowników Salezjańskich z Czerwińska. W nieustannym pośpiechu i zabieganiu niech będzie to czas do zatrzymania się i refleksji na swoim życiem oraz wiarą, którą tak często zagłusza w nas współczesny świat. Bardzo proszę o takie zaplanowanie zajęć, by każdego dnia znaleźć czas, na chociaż jedno z nabożeństw. Szczególnie polecam czas od godziny 15.00 (Koronka do Bożego Miłosierdzia) do wieczornego nabożeństwa przeznaczony na prywatną adorację.

 2. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się za wszystkich pracujących w mediach, aby służyli prawdzie i dobru. Z tej racji ofiarami do puszek wspieramy naszą diecezjalną rozgłośnię - Katolickie Radio Diecezji Płockiej.
   
 3. Tej niedzieli w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku – w modlitwach pamiętajmy o poległych w obronie naszej ojczyzny na Wschodzie.
   
 4. Jutro - 18 września, w naszej diecezji przypada uroczystość Świętego Stanisława Kostki, jej głównego patrona oraz patrona dzieci i młodzieży. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana Boga na wzór św. Stanisława.
   
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie dla uczniów i rodziców klas IV przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.
   
 6. Do końca września proszę o zgłaszanie się młodzieży szkół ponadpodstawowych wraz z rodzicami pragnących rozpocząć przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania.
   
 7. Za porządkowanie terenu przy kościele na czas Misji Świętych dziękuję p. Pawłowi Miklarzowi wraz z Młodzieżową Drużyną Strażacką i Krzysztofowi Jabłońskiemu.
   
 8. Prasa katolicka – „Gość Niedzielny”:
 • Brutalizacja języka w mediach – co się dzieje z komunikacją?
  Co najstarsze świadectwa mówią o początkach święta Podwyższenia Krzyża?
 1. W tym tygodniu patronują nam:
 • 20 września – św. św. Andrzej Kim Taegon (†1839), prezbiter koreański, który zginął podczas prześladowań chrześcijan; Paweł Chong Hasano, kleryk koreański, i Towarzysze, którzy ponieśli śmierć męczeńską pomiędzy 1839 a 1867 rokiem.
 • 21 września – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista (†około 60), po nawróceniu stał się Chrystusowym uczniem i autorem jednej z Ewangelii.