IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – r. A

19 marca 2023 r.

_________________________________________________________________________________

 1. Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją Niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
   
 2. W tym roku wyjątkowo w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Zapraszam na Mszę św. o godz. 16.00, by modlić się szczególnie za nasze rodziny.
   
 3. W piątek 24 marca br. rozpoczną się parafialne rekolekcje wielkopostne, które mają nas przygotować do przeżycia Wielkiego Tygodnia i Świąt Zmartwychwstania. Poprowadzi je ks. mgr Dariusz Malczyk - Audytor Sądu Biskupiego Płockiego i Ceremoniarz Biskupi. Program rekolekcji został wyłożony na stoliku pod chórem. Zamieszczony został również na stronie internetowej parafii w zakładce Inne Informacje. Zaplanujmy nasze zajęcia tak, by wziąć w nich udział przez wszystkie dni i skorzystać ze spowiedzi świętej.
   
 4. W sobotę, 25 marca obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego, podczas której dziękujemy, że Syn Boży wcielił się w łono Najświętszej Maryi Panny, aby wyzwolić nas spod panowania grzechu i zła. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby, które pragną podjąć się modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Na stoliku lub w zakrystii możemy otrzymać ulotkę, zawierającą potrzebne informacje i teksty do złożenia przyrzeczeń duchowej adopcji. Informacje znajdują się też na stronach internetowych: https://adoptujzycie.pl/. Te deklaracje przynieśmy w sobotę i złóżmy je jako nasz dar ofiarny.
   
 5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w tym tygodniu w piątek o godz. 17.30. Zapraszam zwłaszcza tych, którzy przez Wielki Post jeszcze w nim nie uczestniczyli.
   
 6. Nabożeństwo Gorzkich Żali za tydzień na zakończenie Mszy św. o godz. 11.30.
   
 7. W czasie rekolekcji i w przyszłą niedzielę przed kościołem będzie można nabyć palmy wykonane przez dzieci z naszej szkoły. Zebrane w ten sposób ofiary przekażemy na cele misyjne.
   
 8. Caritas Diecezji Płockiej przekazała do parafii „baranki” z białej czekolady do wielkanocnego koszyczka – w cenie 8 zł. Można je nabyć przy wyjściu z kościoła.
   
 9. Panu Mariuszowi Matusiakowi z Nacpolska dziękuję za przycięcie drzew na naszym terenie parafialnym. Bóg zapłać!
   
 10. Za tydzień ukaże się specjalny numer „Gość extra” poświęcony relikwiom męki Pańskiej w cenie 14 zł. W zakrystii można już dziś zamówić ten ciekawy numer GN extra.
   
 11. Prasa katolicka – Gość Niedzielny:
 • reakcja na niesprawiedliwe i krzywdzące oskarżenia pod adresem św. Jana Pawła II,
 • o. Augustyn Kordecki – mnich lepszy niż artyleria .