V NIEDZIELA WIELKANOCNA – r. B

2 maja 2021 r.

1. Dzisiaj w 5 niedzielę Wielkanocną w naszej parafii przeżywamy odpust ku czci patrona naszego kościoła św. Zygmunta. Za udział w procesji dziękuję asyście i wszystkim zaangażowanym w liturgię. Za prowadzoną modlitwę różańcową przed sumą dziękuję KŻR ze Słomina i wszystkim modlącym się.
  2. 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To święto ze stosunkowo młodą tradycją, ustanowione zaledwie kilkanaście lat temu. Tego dnia obchodzimy także Dzień Polonii i Polaków za Granicą.
  3. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Tego dnia Msze w kościele o godz. 9.00; 10.15; 11.30 i 16.00.
  4. W miesiącu maju zachęcam dorosłych, a zwłaszcza dzieci i młodzież, do udziału w nabożeństwach majowych, gromadząc się w kościele o godz. 17.30 lub przy figurkach w swoich miejscowościach.
  5. XII-wieczne opactwo w Czerwińsku nad Wisłą w diecezji płockiej zostało wpisane na prestiżową listę Pomników Historii. Tym samym doceniono jego wartości historyczne oraz krajobrazowo-przestrzenne. To trzeci w diecezji płockiej Pomnik Historii, po Wzgórzu Tumskim w Płocku i kolegiacie w Pułtusku. W Czerwińsku od kilku wieków czczony jest obraz Matki Bożej Pocieszenia.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Podczas nabożeństwa majowego i Mszy św. modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  7. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 (możliwość spowiedzi świętej) zakończone nabożeństwem do Najświętszego Serca Jezusowego.
  8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 13.00 dzieci klas III przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. We wtorek o godz. 16.00 próba przed tą uroczystością.
  9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie dla dzieci i rodziców klas IV przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.
  10. Państwu Irenie i Tadeuszowi Zaremba z Żukowa dziękuję za ofiarowanie do naszej świątyni malowanego na płótnie obrazu św. Jana Pawła II.
  11. Państwu Piekut z Nacpolska oraz Szelągowskim z Sosenkowa dziękuję za przekazane kwiaty do kościoła.
  • warto przeczytać między innymi o tym, dlaczego św. Józef został patronem robotników
  • oraz do czego prowadzi widoczne na ulicach czy w mediach społecznościowych zastępowanie kultury solidarności kulturą gniewu.
  1. W tym tygodniu patronuje nam:
  • we wtorek 4 maja – św. Florian (ok. 250-ok. 304), żołnierz, męczennik, patron strażaków;
  • w czwartek 6 maja – święci apostołowie Filip (†I w.) i Jakub (†62);
  • w sobotę 8 maja – św. Stanisław (między 1034 a 1040-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski.