I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – r. B

21 lutego 2021 r.

1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.
  2. Jutro obchodzimy 90 rocznicę pierwszego objawienia się Jezusa Miłosiernego Siostrze Faustynie, które miało miejsce 22 lutego 1931 r. w klasztorze sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, w Płocku. O godz. 17.00 będzie transmitowana Msza Święta z Sanktuarium na kanale youtube Sanktuarium oraz na kanale youtube Katolickiego Radia Diecezji Płockiej. Również dzisiejsze ofiary składane na tacę zostaną przekazane dla Sióstr Bożego Miłosierdzia w Płocku na rozbudowę Sanktuarium.
  3. Z okazji przypadającej 90. rocznicy pierwszych objawień Jezusa Miłosiernego św. siostrze Faustynie w Płocku, Ojciec Święty Franciszek skierował list do biskupa Piotra Libery - tekst listu!
  4. Zapalmy Światło Miłosierdzia” to zachęta, aby w poniedziałek 22 lutego br., z okazji 90. rocznicy pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie - zapalić światło w oknach domów i mieszkań, na przykład o Godzinie Miłosierdzia – 15.00 lub w godzinach wieczornych. Organizatorzy akcji zachęcają, aby „Światło Miłosierdzia” zapalić także przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach – na znak łączności z Płockiem.
  5. Z racji rocznicy objawień Jezusa Miłosiernego zachęcam do lektury Dzienniczka św. Siostry Faustyny, zwłaszcza w okresie Wielkiego Postu.
  6. Na stronie parafialnej został podany link do SERWISU SPECJALNEGO GOŚCIA PŁOCKIEGO, przygotowanego na 90. rocznicę objawienia Jezusa Miłosiernego w Płocku. Zachęcam do odwiedzenia tej strony.
  7. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.30. Serdecznie zapraszam, zwłaszcza dzieci i młodzież wraz z rodzicami, którzy ostatnio są rzadko w kościele.
  8. Nabożeństwo Gorzkich Żali za tydzień na zakończenie Mszy św. o godz. 9.00.
  9. Caritas Diecezji Płockiej przekazała do parafii „baranki” z białej czekolady do wielkanocnego koszyczka – w cenie 5 zł. Można je nabyć przed kościołem.
  10. Za odśnieżenie parkingu dziękuję p. Andrzejowi Gniazdowskiemu prezesowi Spółdzielni Mieszkaniowej w Nacpolsku i jego pracownikom.
  11. Panie Grażynie Szostak dziękuję za uprasowanie i zmianę obrusów w kościele na czas Wielkiego Postu.
  12. Dzieciom młodszym i starszym polecam marcowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”.
  13. Prasa katolicka – Gość Niedzielny:
  • początek rekolekcji wielkopostnych pod hasłem: „Któryś za nas cierpiał”. W tym roku gościowym „rekolekcjonistą” jest doskonale znany oazowiczom ks. Franciszek Blachnicki.
  • rozmowa z pallotynem ks. Krzysztofem Kralką, o tym czy chrześcijanie skończą w rezerwacie.
  • krata klauzury nie separuje od świata - reportaż z klasztoru sióstr Norbertynek z Ibramowic.