IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – r. B

25 kwietnia 2021 r.

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów.
  2. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwo majowe w naszym kościele każdego dnia o godz. 17.30. Zachęcam również do udziału w nabożeństwach majowych przy kapliczkach i figurkach na terenie parafii lub odmawiania Litanii Loretańskiej w rodzinach. Dziękuję za odnowienie i udekorowanie figurek lub krzyży na czas nabożeństw. Do udziału w tych nabożeństwach zachęcam szczególnie dzieci i młodzież.
  3. W piątek 30 kwietnia na godz. 19.00 zapraszam na miesięczne modlitewne czuwanie. Poprzez śpiewy uwielbienia i adorację Najświętszego Sakramentu będziemy mieli okazję przeżyć osobiste spotkanie z Jezusem. Zapraszam szczególnie rodziców dzieci klas III i IV, by duchowo dobrze przygotowali się do uroczystości, które niebawem będą przeżywać wraz ze swymi dziećmi.
  4. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z nabożeństwem majowym o godz. 17.30. Również w sobotę na godz. 19.00 zapraszam mężczyzn na kolejny „męski różaniec”.
  5. W przyszłą niedzielę przeżyjemy odpust ku czci św. Zygmunta patrona naszego kościoła. Suma odpustowa o godz. 12.00 wraz z procesją z zachowaniem zasad sanitarnych. Zapraszam asystę parafialną. Jest to zarazem I niedziela miesiąca dlatego przed sumą o godz. 11.30 różaniec, który poprowadzi KŻR ze Słomina. Podczas Mszy św. będzie możliwość spowiedzi.
  6. W sobotę na godz. 10.30 zapraszam na spotkanie do kościoła wszystkich ministrantów.
  7. W dniach 28 – 30 kwietnia (środa – piątek) o godz. 20.00 ks. Krzysztof Ruciński zaprasza na rekolekcje dla maturzystów zatytułowane „Dokądkolwiek się udasz”. Rekolekcje będą transmitowane na kanale youtube ddm studnia (diecezjalne duszpasterstwo młodzieży „Studnia”).
  8. Dzieciom polecam nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”.
  • polecamy tekst porównujący stosowane obecnie szczepionki przeciwko koronawirusowi – również pod kątem skuteczności i efektów ubocznych,
  • o kierownictwie duchowym: czym jest i dlaczego jest takie ważne.
  1. W tym tygodniu patronuje nam:
  • w czwartek 29 kwietnia – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy.