XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – r. B

3 października 2021 r.

1. Pierwszym, fundamentalnym powołaniem, którym obdarza nas Bóg, jest powołanie do życia w rodzinie opartej na małżeństwie mężczyzny i kobiety. To jest przestrzeń, w której realizujemy swoją świętość i z której wyruszamy w świat, żeby wypełniać różne powołania. O tę przestrzeń trzeba nieustannie dbać, umacniać ją życiem sakramentalnym, budować codzienną duchowość małżeńską i rodzinną. Wymagania Ewangelii są jasne i konkretne. Niech nigdy nie zabraknie nam odwagi, by żyć nimi na co dzień.

2. Już po raz czwarty obchodzona jest dzisiaj Niedziela św. Franciszka, organizowana przez Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska. Przypomina ona postać św. Franciszka jako patrona chrześcijańskiej ekologii, który szczególną troską otoczył Boże stworzenie. Hasłem tegorocznej niedzieli są słowa: „Niech cała ziemia błogosławi Pana”.

3. Dzisiaj na sumie nabożeństwo adoracyjne połączone z ostatnią w tym roku procesją. Wyrazy wdzięczności kieruję do członków całej asysty procesyjnej, którzy od wiosny do jesieni brali w niej czynny udział (dzieci, młodzieży, dorosłych) przyczyniając się w ten sposób do piękna naszej liturgii.

4. Po sumie w kościele odbędzie się spotkanie dla członkiń i członków KŻR z parafii z racji wspomnienia Matki Bożej Różańcowej, które przypada 7 października.

5. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Każdego dnia zapraszam na nabożeństwo różańcowe do kościoła o godz. 16.30. Zachęcam również do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie.

6. W przyszłą niedzielę o przewodniczenie modlitwie różańcowej przed sumą proszę KŻR ze Skarszyna.

7. Za tydzień w niedzielę po raz 21 będziemy obchodzić Dzień Papieski.

8. W dniu 9 października (sobota), godz. 10.00 w diecezjalnym sanktuarium św. Antoniego w Ratowie odbędzie się spotkanie dla nauczycieli. Podczas spotkania: Msza św., konferencja, możliwość spowiedzi, zwiedzanie sanktuarium, wspólny posiłek.

9. Również w sobotę 9 października br. odbędzie się pielgrzymka mężczyzn do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Nieba w Koziebrodach pod hasłem „Opiekun życia”. Pielgrzymka to okazja do modlitewnego spotkania mężczyzn, wysłuchania konferencji poświęconej męskim sprawom, a także wspólnego posiłku i rozmów przy stole. Początek o godz. 10.00.

10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Podczas nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

11. Zwracam się z prośbą, by żywe kwiaty oraz kwiaty z ziemią nie wrzucać do dużych betonowych pojemników, lecz składać do boksów znajdujących się obok. Dziękuję również wszystkim, którzy zużyte wkłady czy znicze zabierają do swoich domowych pojemników.

12. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie dla rodziców i kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Po sumie zaś spotkanie dla rodziców i dzieci klas III i IV przygotowujących się do swoich uroczystości.

• polecamy szczególnie tekst prostujący nieprawdziwe informacje o autorze obrazu Jezusa Miłosiernego– Eugeniuszu Kazimirowskim
  • rozmowę o niemieckiej drodze synodalnej.
  • 4 października – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), diakon, założyciel Zakonu Braci Mniejszych;
  • 5 października – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka, nazywana Sekretarką Bożego miłosierdzia;
  • 7 października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa – patronka wspólnot Żywego Różańca.