Ogłoszenia parafialne - 3 września 2023 r.

 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – r. A

3 września 2023 r.

_________________________________________________________________________________

 

 1. Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Prosimy Chrystusa – Księcia Pokoju, aby dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a ojczyzna nasza uniknęła okrucieństwa terroryzmu.
   
 2. W poniedziałek, 4 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców zapraszam na Mszę Świętą w naszym kościele o godz. 8.00, podczas której będziemy prosić o błogosławieństwo Boże na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas pogłębiania i umacniania wiary.
   
 3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych rozpoczynających przygodę z nauką pierwszoklasistów. Serdecznie zapraszam dzieci wraz z rodzicami.
   
 4. Przedszkolaki i dzieci do drugiej klasy po każdej niedzielnej Mszy Świętej będą otrzymywały pamiątki, które wklejają do specjalnych książeczek. Dzieci klas III i IV otrzymają również materiały pomocne w przygotowaniu do czekających ich uroczystości.
   
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci i rodziców, których dzieci pragną przygotowywać się do I Komunii Św.
   
 6. W dniach od 17 do 22 września przeżyjemy w parafii Misje Święte, które będą okazją do odnowienia i ożywienia wiary w naszym życiu. Poprowadzi je ks. Henryk Bonkowski SDB delegat inspektora ds. Stowarzyszenia Współpracowników Salezjańskich. Został już wydrukowany program misji, który w najbliższym czasie zostanie przekazany parafianom. Zachęcam do modlitwy w intencji naszych Misji.
   
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa, oraz prosili o nowe i święte powołania kapłańskie również z naszej wspólnoty parafialnej.
   
 8. W piątek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce. Msze Święte tego dnia o godz. 9.00 i 18.00 połączony z błogosławieństwem ziarna siewnego.
   
 9. W sobotę 9 września Parafia Kobylniki organizuje autokarową pielgrzymkę do Częstochowy. Koszt 100 zł. Zgłoszenia do ks. proboszcza Ryszarda Błaszkowskiego - tel. 665 091 565.
   
 10. W przyszłą niedzielę przed sumą różaniec KŻR modlącego się o wiarę swoich dzieci. Zapraszam wszystkich chętnych na tę modlitwę.
   
 11. Dzieciom polecam do nabycia nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”.
   
 12. Prasa katolicka – „Gość Niedzielny”:
 • o duchowych potrzebach i oczekiwaniach młodzieży oraz o tym, jak je zaspokajać w duszpasterstwie i na szkolnych lekcjach religii.
 • Jak wzmacniać akceptację zarówno u dzieci, jak i dorosłych?
 • Renata Czerwicka: Warto zaryzykować w miłości.
wstecz