XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – r. B

30 czerwca 2024 r.

1. „Nie bój się, wierz tylko” – dzisiaj te słowa Pan Jezus kieruje do każdej i każdego z nas. Warto rozpoczęty czas wakacji wykorzystać do pogłębienia wiary i relacji z Bogiem.

2. Rozpoczynający się jutro lipiec tradycyjnie poświęcony jest czci Najdroższej Krwi Chrystusa. W lipcowe dni zachęcamy do modlitwy Litanią do Krwi Chrystusa.

3. „W parafii nie ma nudy” – w myśl tych słów pragniemy zorganizować w czasie wakacji zajęcia dla dzieci naszej parafii, by integrować ich bardziej z naszą wspólnotą. Będą się odbywały nie każdego dnia lecz w poniedziałki, środy i piątki przez 2 tygodnie. Będą się rozpoczynały krótką modlitwą w kościele, a później w salce parafialnej lub na w obrębie plebanii będą miały charakter warsztatów, zajęć plastycznych czy sportowych prowadzonych przez chętnych nauczycieli, którym już dziś składam wyrazy podziękowania. Proszę rodziców o zgłoszenie się, by podpisać „zgodę” na udział dzieci w tych zajęciach.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwarte k, piątek i sobota miesiąca. W piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym czasie możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.

5. W pierwszą sobotę miesiąca lipca o godz. 17.30 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, na które serdecznie zapraszam. Na godz. 19.00 w sobotę zapraszam zaś mężczyzn na kolejny „męski różaniec”.

6. W przyszłą I niedzielę miesiąca na sumie nabożeństwo adoracyjne i procesja. Zapraszam asystę procesyjną, dziewczynki do sypania kwiatkami. Przed sumą różaniec, który poprowadzi KŻR ze Słomina.

7. Pani Katarzynie Jeziak z Żukowa i p. Włodzimierzowi Piekut z Nacpolska dziękuję za przekazane kwiaty do kościoła. Polecam się innym darczyńcom na następne niedziele.

8. Prasa katolicka – „Gość Niedzielny”:
  • Krew Chrystusa woła – „trzeba szerzyć jej cześć”
  • Rodzina na camino. Przekroczyli słabości i odnaleźli siebie nawzajem
  • Nienawiść polityczna w Polsce zniszczyła demokrację.
  • 3 lipca – św. Tomasz, Apostoł, który według tradycji miał zanieść Dobrą Nowinę do Indii, a jego wyznanie wiary winno być dla nas stałą inspiracją.
  • 6 lipca – bł. Maria Teresa Ledóchowska, patronka dzieł misyjnych w Polsce, która swoje talenty i zdolności poświęciła dziełu misyjnemu Kościoła, zwłaszcza dla rozkrzewiania wiary w Afryce.