NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIETEJ – r. B

30 maja 2021 r.

1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.
  2. Słowo Biskupa Płockiego do diecezjan z okazji 30. rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w płocku – odczytać!
  3. Przed nami już ostatni tydzień nabożeństw majowych. Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy brali w nich udział zarówno w kościele, jak również gromadzącym się przy figurkach w swoich miejscowościach i odmawiającym Litanię Loretańską w rodzinach.
  4. W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 9.00, 11.00 wraz z procesją do 4 ołtarzy. Uczestnicząc w tej liturgii i procesji pamiętajmy o obowiązujących przepisach sanitarnych. Po południu Msza św. o godz. 16.00. Zapraszam druhów i druhny strażaków z OSP parafii, dziewczynki do sypania kwiatkami, ministrantów i asystę procesyjną. Udekorujmy również nasze domy i mieszkania.
  5. W Oktawie Bożego Ciała, zapraszam każdego dnia na Mszę św. i procesję wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem. Jak Jezus pragnie być blisko nas, tak i my przychodźmy do Niego jak najczęściej. W przyszłą niedzielę w ramach Oktawy procesja na sumie.
  6. We wtorek rozpoczniemy miesiąc czerwiec, tradycyjnie poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych odprawianych w naszym kościele po Mszy św. o godz. 18.00. lub do codziennego odmawiana Litanii do Najświętszego Serca Jezusowego w naszych rodzinach jako wieczornej modlitwy z dziećmi.
  7. Również we wtorek 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci, by cieszyły się czasem dzieciństwa i podążały za tym co dobre i piękne.
  8. W czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a w pierwszy piątek zachęcam do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Adoracja od godz. 17.00 z możliwością spowiedzi świętej.
  9. W pierwszą sobotę zapraszam na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 18.00. Na godz. 19.30 zapraszam mężczyzn na kolejny męski różaniec. W Roku św. Józefa niech mężczyźni wzbudzą w sobie pragnienie pogłębiania swego życia duchowego.
  10. Za tydzień I niedziela miesiąca. Zapraszam asystę procesyjną. Przed sumą o godz. 11.00 różaniec, który poprowadzi KŻR z Łazęk.
  11. Pragnę poinformować o przygotowaniu Kalendarza intencji na rok 2022.
  • broszura zawierająca medytacje i modlitwy oparte na wszystkich wezwaniach z Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które można wykorzystać podczas osobistej modlitwy oraz podczas nabożeństw czerwcowych.
  • o historii tej litanii i nabożeństw czerwcowych oraz o obietnicach Pana Jezusa dla czcicieli Jego Najświętszego Serca.
  • we wtorek 1 czerwca – św. Justyn (†ok. 165), męczennik, filozof;
  • w sobotę 5 czerwca – św. Bonifacy (ok. 673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.