NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO r. B

31 marca 2024 r.

1. Drogie Siostry i Drodzy Bracia, Drodzy Diecezjanie!

Przeżywając z wiarą Święta Wielkanocne uczestniczymy w „eksplozji” życia. Jezus przechodzi przez mękę, przez śmierć i złożenie do grobu, by wreszcie doświadczyć wskrzeszenia z martwych. On zabity i pogrzebany żyje, zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Dla nas to szczególny czas, by dziękować Bogu za życie własne i życie innych ludzi. Dnia 20 marca papież Franciszek powiedział do nas Polaków: Myśląc o waszej Ojczyźnie, chciałbym odnieść do niej moje marzenie, jakie kilka lat temu wyraziłem, pisząc o Europie. Niech Polska będzie ziemią, która chroni życie w każdym jego momencie, od chwili, gdy pojawia się w łonie matki, aż do jego naturalnego kresu. Nie zapominajcie, że nikt nie jest panem życia, czy to swojego, czy też innych.

Życzę Wam i sobie, byśmy umieli być wdzięczni za dar życia! Niech zmartwychwstały Chrystus nas błogosławi i prowadzi do pełni życia!

Drogie Siostry i Drodzy Bracia!

Cieszę się, że w styczniu zebraliśmy na tacę prawie 500 000 złotych na wsparcie budowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. Bardzo dziękuję Wam za te hojne ofiary.

Modlę się za Was i o modlitwę proszę!

Szymon Stułkowski

Biskup Płocki

1. Drodzy Parafianie i Szanowni Goście – życzę Wam, aby prawda o Zmartwychwstaniu Jezusa, dawcy Nowego Życia, była mocą i drogowskazem na każdy dzień Waszej pracy, wszelkich zajęć, spotkań i odpoczynku. Szczęść Boże!

2. W tym tygodniu w liturgii trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, a to oznacza, że przez kolejnych osiem dni będziemy świętować uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. Zachęcam, o ile to możliwe, do uczestnictwa we Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy.

3. Składam podziękowanie wszystkim, którzy pracowali przy przygotowaniu Grobu Pańskiego i dekoracji kościoła: p. Kamilowi Kamińskiemu, p. Rafałowi Pałac, p. organiście Radkowi i p. kościelnemu Andrzejowi. Pani Grażynie Szostak i Magdalenie Liberackiej za troskę o obrusy i szaty liturgiczne.

4. Za udział w liturgii Wielkiego Tygodnia wyrażam wdzięczność wszystkim czytającym słowo Boże i komentarze lektorom, śpiewającym oraz ministrantom, p. Organiście i Kościelnemu.

5. Dziękuję wszystkim druhom i druhnom strażakom OSP z Sobanic, Słomina, Sosenkowa i Żukowa za adorację grobu Pana Jezusa oraz za udział w dzisiejszej procesji rezurekcyjnej.

6. Dziękuję również tym wszystkim, którzy włączyli się czynnie w dzisiejszą procesję.

7. Mieszkańcom poszczególnych miejscowości dziękuję za wspólnotową i prywatną adorację Najświętszego Sakramentu w Wielką Sobotę.

8. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. o godz. 9.00, 11.30 i 16.00. Naszymi ofiarami tego dnia wspieramy Wyższe Seminarium Duchowne i Szkoły Katolickie w Płocku.

9. Od Wielkiego Piątku rozpoczęła się Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Będziemy ją odmawiać po Mszy św. w ciągu tygodnia do przyszłej niedzieli Miłosierdzia Bożego.

10. W imieniu p. Jolanty Makowskiej dziękuję za okazaną jej pomoc materialną w wysokości 2300 zł.

11. Prasa katolicka: tygodnik „Gość Niedzielny”:
  • blok tekstów o Zmartwychwstaniu Pańskim,
  1. Polecam do nabycia dwumiesięcznik „Trwajcie w miłości”.