X NIEDZIELA ZWYKŁA – r. B

6 czerwca 2021 r.

1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.
  2. Trwa Oktawa Bożego Ciała, mimo, że pracujemy, to tych którzy mogą, zapraszam każdego dnia na Mszę św. i procesję wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem. W czwartek jej zakończenie na Mszy św. o godz. 18.00, dlatego w miarę możliwości zapraszam asystę procesyjną. Na zakończenie Oktawy odbędzie się błogosławieństwo wianków.
  3. Dziękuję mieszkańcom poszczególnych miejscowości za przygotowanie tegorocznych ołtarzy na Boże Ciało. Wszystkim uczestnikom liturgii za skupienie i wspólną modlitwę podczas procesji oraz kwiaty przekazane do kościoła przez przygotowujących ołtarze. Jeszcze raz dziękuję druhom strażakom OSP w parafii, asyście procesyjnej wraz z dziewczynkami sypiącymi kwiatkami i ministrantom.
  4. W piątek 11 czerwca 2021 r. w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w bazylice Serca Pana Jezusa w Krakowie, Episkopat Polski dokona odnowienia Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, którego dokonali biskupi polscy przed stu laty. Tego dnia również w naszej parafii dokonamy odnowienia tego Aktu podczas nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30, na które serdecznie zapraszam.
  5. Wojownicy Maryi Płońsk, Pułtusk i Sierpc oraz Zakon Rycerzy Świętego Jana Pawła II wspólnie pragną zaprosić 11 - 12 czerwca 2021 roku na 24 godzinne rozważania Męki Jezusa Chrystusa przed Najświętszym Sakramentem do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku nad Wisłą, którego kustoszami są Salezjanie Księdza Bosko. Rozpoczęcie w piątek 106. 2021 r. o godz. 16. 00 Eucharystią w Bazylice Zwiastowania NMP. Szczegółowe informacje na facebook Wojownicy Maryi Płońsk.
  6. W sobotę o godz. 11.00, po okresie przerwy spowodowanej pandemią, spotkanie dla chętnych od klasy V pragnących należeć do Ruchu Światło-Życie czyli Oazy.
  7. Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku informuje, że dnia 1 lipca 2021 r. o godz. 10.00 odbędzie się pierwszy termin egzaminów wstępnych dla kandydatów do WSD w Płocku. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej (wsdplock.pl) oraz na seminaryjnym Facebooku.
  8. Pragnę poinformować o przygotowaniu Kalendarza intencji na rok 2022.
  • Dlaczego młodzi odchodzą od Kościoła i co można zrobić, aby ich zatrzymać?
  • we wtorek 8 czerwca – św. Jadwiga Królowa (1374-1399), oddana narodowi polskiemu i litewskiemu.