XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – r. B

7 lipca 2024 r.

1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Po sumie nabożeństwo adoracyjne i procesja. Składam wyrazy wdzięczności dla wszystkich zaangażowanych w dzisiejszą procesję.

2. Niech czas trwającego wakacyjnego wypoczynku będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy w tym czasie o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiam wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii.

3. „W parafii nie ma nudy” – w myśl tych słów w poniedziałek, środę i piątek odbędą się zajęcia dla dzieci naszej parafii. Dziękuję tym dzieciom, które w nich uczestniczą oraz składam wyrazy wdzięczności prowadzącym spotkania i tym, którzy pomagają, by ten czas spotkań upływał w miłej atmosferze.

4. W sobotę na godz. 19.00 zapraszam na nabożeństwo fatimskie, aby przez ręce Pani Fatimskiej przedstawiać Bogu nasze pokorne prośby.

5. W przyszłą niedzielę przed sumą różaniec KŻR modlącego się o wiarę swoich dzieci. Zapraszam wszystkich chętnych na tę modlitwę.

6. Pani Mirosławie Kussej z Nacpolska dziękuję za przekazane kwiaty do kościoła. Polecam się innym darczyńcom na następne niedziele.

7. W przyszłą niedzielę 14 lipca. br. o godz. 13.00 w Żukowie odbędą się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze.

8. Pan Jakub Koszewski zaprasza na wydarzenie dla ojców z synami o nazwie Dawid - Pogromca Olbrzymów, które odbędzie się 20 lipca i 17 sierpnia w okolicach Płocka. Jest to propozycja jednodniowej wyprawy dla taty i syna w wieku 7-12 lat. Podczas niej zbliżycie się do siebie, doświadczycie wspólnej przygody w lesie. Cały scenariusz wyprawy odbywa się w oparciu o niezwykłą historię jednego z najbardziej odważnych i podziwianych przez chłopców bohaterów biblijnych. Szczegóły na stronie: https://nowepokolenieojcow.pl/wyprawa/

9. Prasa katolicka – „Gość Niedzielny”:
  • kulisy sporu o wystawę w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.
  • Czego jeszcze nie wiemy o męczeństwie ks. Popiełuszki?
  • 7 lipca – bł. Rodzina Ulmów: Wiktoria i Józef oraz siódemka ich dzieci, Miłosierni Samarytanie z Markowej, którzy zginęli, ponieważ chcieli ocalić swoich sąsiadów i przyjaciół żydowskiego pochodzenia].
  • 8 lipca – św. Jan z Dukli, najpierw pustelnik, a potem franciszkański kapłan, który zasłynął jako wybitny spowiednik i kaznodzieja.
  • 11 lipca – św. Benedykt z Nursji, opat i patron Europy, autor słynnej „Reguły”, uważany za duchowego ojca wszystkich mnichów Kościoła zachodniego.
  • 12 lipca – św. Bruno Bonifacy z Kwerfurtu, biskup i męczennik, autor żywota św. Wojciecha i Pięciu Braci Męczenników, przyjaciel Polski, energicznie występujący w jej obronie wobec cesarza Henryka II.
  • 13 lipca – św. św. Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt, którzy jako drogę swojego uświęcenia obrali surowe życie w odosobnieniu i liczne praktyki ascetyczne.