V NIEDZIELA ZWYKŁA – r. B

7 lutego 2021 r.

1. W V niedzielę zwykłą, zarazem pierwszą niedzielę miesiąca, Pan Jezus przyszedł do nas, tak jak do domu Szymona i Andrzeja, z darem uzdrowienia i duchowego uwolnienia. On wciąż szuka tych, którzy potrzebują Jego pomocy. Bądźmy Mu za to wdzięczni.

2. Przeżywamy „Rok św. Józefa” ogłoszony przez papieża Franciszka. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są broszury z Litanią i modlitwami do św. Józefa, które zechciejmy wziąć dla siebie i bliskich, by jak najczęściej modlić się przez jego wstawiennictwo.

3. W czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W 1858 r., cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie Massabielle Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie, oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę. Tego dnia zapraszam na Mszę Świętą w intencji chorych i starszych o godz. 10.00. Po Mszy św. będę odwiedzał chorych w ich domach, dlatego proszę o zgłaszanie tych osób.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 10.15 Msza św. a po niej spotkanie dla dzieci i rodziców klas IV przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.

5. Przekazując 1% podatku lub darowiznę z dopiskiem Osiński 8704, możemy pomóc w powrocie do pełni zdrowia Dominikowi Osińskiemu naszemu ministrantowi.
  6. Jeszcze raz wyrażam podziękowanie za ofiary składane z racji tegorocznej wizyty duszpasterskiej, składane na kolędę i na potrzeby parafii.
  7. Została odnowiona duża chorągiew z 1933 r. będąca darem Gospodarzy parafii Żukowo. Za pokrycie kosztów konserwacji dziękuję p. Mirosławie i Leszkowi Kussym z Nacpolska oraz Paulinie i Adamowi Koniec ze Srebrnej. Bóg zapłać!
  8. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów ostatniej wywózki nieczystości z cmentarza. Jak zwykle dziękuję tym parafianom, którzy zabierają stare zniczy, wiązanki, kwiaty do swoich domowych pojemników. Innych do tej postawy zachęcam, gdyż to zawsze obniża koszty związane z utrzymaniem cmentarza.
  9. Proszę o zgłaszanie się osób chętnych do prenumeraty dwumiesięcznika „Miłujcie się”.
  10. Prasa katolicka – „Gość Niedzielny”:
  • Kto powinien decydować o tym, kiedy zaprzestać uporczywej terapii i na czym polega różnica między rezygnacją z uporczywej terapii, a eutanazją?
  • dlaczego coraz więcej dzieci i młodzieży wymaga pomocy psychiatry dziecięcego?
  • Polak - Chorwat dwa bratanki, czyli o podobieństwach między Polską i Chorwacją.
  • w środę 10 lutego – św. Scholastyka (ok. 480-547), dziewica, siostra św. Benedykta, założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy, założyła żeński zakon według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.