Dzisiaj w uroczystość Bożego Ciała pochylaliśmy głowy w nabożnej czci dla Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Obecność ta jest tak niewyobrażalna a zarazem tak bliska, że częstokroć nie nadążamy za faktem jej istnienia. Często zatrzymujemy się tylko na patrzeniu na Jezusa. Patrzenie jest jednak krótkotrwałe i ulotne.

Jednak nie tego uczy nas Ewangelia!!! Jezus mówi bardzo wyraźnie Kto spożywa ten Chleb, będzie żył na wieki, a nie: kto patrzy na ten Chleb!...Bogiem trzeba się nam karmić, a nie poprzestawać na podziwie... Pokarm, który przyjmujemy, staje się nami, bo wchłaniają go komórki naszego ciała – Jezus Eucharystyczny również przenika w nasze ciało, co powinno być dla nas wezwaniem do przemienienia naszego życia na takie, które odpowiada Jezusowi.

Tradycyjnie po Mszy św. ruszyła procesja do czterech ołtarzy zmierzając w kierunku Nacpolska i z powrotem do Kościoła:

• pierwszy przy starej plebanii wykonany przez mieszkańców Sobanic
  • drugi przy Krzyżu w Żukowie ustawiony przez mieszkańców Żukowa i Żukowa Poświętnego
  • trzeci przy figurce w Nacpolsku wykonany przez mieszkańców tej miejscowości
  • czwarty przed kościołem zrobiony przez mieszkańców Srebrnej

Wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy czynnie zaangażowali się w dzisiejszą uroczystość: w przygotowanie ołtarzy, asyście procesyjnej (w nowych strojach), dziewczynkom sypiącym kwiatkami, strażakom z OSP, lektorom, ministrantom.

Dziękuję również za kwiaty przekazane po procesji do naszego kościoła.

Niech zatem dzisiejsza Uroczystość będzie dla nas zaproszeniem do częstego karmienia się Jezusem. Pamiętajmy, że krocząc przez życie w kierunku nieba, pragniemy dostąpić zbawienia a więc wiecznej Komunii z Bogiem. Zapominamy jednak, że ona nie zaczyna się w niebie, ale już tu – na ziemi... Dlatego nasze częste przyjmowanie Komunii Świętej jest takim dojrzewaniem do komunii z Bogiem w niebie.

Ks. Janusz