Pierwsze spotkanie z Chrystusem w Komunii Świętej

Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.30 trzynaścioro dzieci z naszej parafii wraz z rodzicami i najbliższymi przeżywało uroczystość Pierwszej Komunii Świetej.

Po rocznej katechezie w szkole oraz spotkaniach formacyjnych w parafii i specjalnych materiałach do pracy w domu dzieci klas III, przy pięknej pogodzie, przeżyły długo wyczekiwany moment pierwszego spotkania z Jezusem Eucharystycznym. Jest to zawsze piękny i radosny dzień dla dzieci oraz ich najbliższych.

Tym Bożym pokarmem będą karmić się idąc drogą codziennego życia do domu Ojca gdzie jest mieszkań wiele. To Jezus Chrystus, który dla nas stał się Chlebem, jest jedyną i najlepszą drogą do nieba. On sam zapewnia nas o tym w dzisiejszej Ewangelii: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.
Niech Eucharystia, jak mawiał Carlo Acutis, będzie dla każdego z nas  "autostradą do nieba ".

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania dzisiejszej uroczystości: paniom katechetkom Edycie i Beacie, Paniom Wychowawczyniom, p. organiście i kościelnemu, minstrantom oraz rodzicom, zwłaszcza tym, którzy włączyli się czynnie w porządkowanie kościoła. Od poniedziałku do czwartu zapraszam dzieci i rodziców na Mszę św. na godz. 18.00 na tzw. „biały tydzień”. Zachęcam również do udziału we wcześniejszym nabożeństwie majowym o godz. 17.30.