W niedzielę przy pięknej pogodzie odbyła się uroczystość I Komunii Świętej dzieci z klas III. Wcześniej przez cały rok poprzez katechezę i spotkania miesięczne w kościele odbywało się przygotowanie zarówno dla dzieci jak ich rodziców. W uroczystości wzięli również udział rodzice chrzestni, najbliższa rodzina, pani katechetka Edyta, panie Wychowawczynie i zaproszeni goście.
Na twarzach dzieci, pięknie ubranych w stroje komunijne, można było zauważyć duże przeżycie, ale też radość z pierwszego spotkania z Jezusem. Rozpoczęło się ono powitaniem dzieci i zgromadzonych wiernych przed kościołem oraz błogosławieństwem rodziców. Następnie trwała uroczysta liturgia, w którą zaangażowane były dzieci i pierwszy raz przyjęły Jezusa do swego serca. W specjalnej modlitwie wyraziły swoją wdzięczność Panu Jezusowi, a następnie wszystkim, którzy przygotowywali ich do tego wydarzenia. Całość uroczystości zakończyła się wspólną fotografią na schodach kościoła.