W niedzielę 5 czerwca br. na Mszy św. o godz. 16.00, poprzez posługę J. E. Ks. Biskupa Mirosława Milewskiego, uczniom klas II i III Gimnazjum, z naszej parafii został  udzielony Sakrament Bierzmowania. Młodzież przygotowywała się do tej uroczystości przez roczną formację katechetyczną, miesięczne spotkania formacyjne oraz specjalne nabożeństwa modlitewne.

Nawiązując do niedzielnej liturgii słowa Ks. Biskup mówił do kandydatów: pamiętajcie, by prawdziwie żyć, potrzebujecie Boga w waszym życiu, autorytetu rodziców, nauczycieli. Potrzebujecie normalnych relacji twarzą w twarz, a nie sztucznych awatarów i internetowych nicków. W swoim słowie Biskup Mirosław stawiał też młodzieży konkretne pytania: Czy chcesz, by ten sakrament Bierzmowania odmienił twoje życie? Czy chcesz z głębi serca spotkać Ducha Świętego, który uzdrowi Cię i wypełni serce Bożą Miłością?

Na zakończenie Biskup Mirosław złożył młodzieży życzenia: abyście zawsze byli tak radośni i piękni duchem, jak dzisiaj, w dniu przyjęcia darów Ducha Świętego. Proszę byście nie zrywali kontaktu z Kościołem [...] Chrystus obecny w Kościele na Was czeka!

W uroczystości wzięli udział również kapłani dekanatu wyszogrodzkiego oraz rodzice, świadkowie bierzmowania, najbliższa rodzina i przyjaciele. Księdzu Biskupowi posługiwał, sekretarz - ks. Bartosz Szostak, pochodzący z naszej parafii.

Każdy z bierzmowanych jako pamiątkę tego wydarzenia otrzymał Modlitewnik Młodych. Na schodach kościoła została uczyniona wspólna pamiątkowa fotografia wraz z księdzem Biskupem Mirosławem.

Jako proboszcz dziękuję młodzieży za piękny i mam nadzieję, że owocny czas rocznych przygotowań do Sakramentu Bierzmowania oraz za chętnie włączenie się w przeżycie samej liturgii.

Modlitwa do Ducha Świętego o przemianę
Przyjdź, Duchu Święty,
przemień nasze wewnętrzne napięcie
w święte odprężenie.
Przemień nasz niepokój
w kojącą ciszę.
Przemień nasze zatroskanie
w spokojną ufność.
Przemień nasz lęk
w nieugiętą wiarę.
Przemień naszą gorycz
w słodycz Twojej łaski.
Przemień mrok naszych serc
w delikatne światło.
Przemień naszą obojętność
w serdeczną życzliwość.
Przemień naszą noc
w Twoje światło.
Przemień zimę naszych dusz
w Twoją wiosnę.

Wyprostuj nasze krzywe drogi,
wypełnij naszą pustkę,
oczyść nas z pychy,
pogłębij naszą pokorę,
rozpal w nas miłość,
Zgaś w nas zmysłowość.
Spraw, abyśmy widzieli siebie
jak Ty nas widzisz.