XV NIEDZIELA ZWYKŁA – r. B

11 lipca 2021 r.

1.W okresie wakacyjnym, urlopów, odpoczynku gromadzimy się na Eucharystii, by ze źródła, jakim jest Bóg, zaczerpnąć siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane. Niezależnie od różnych sytuacji, które pojawiają się na drodze naszej wiary, odkrywamy, że Bóg nigdy nie zmienia swojego wyboru i zawsze przerzuca mosty między sobą a naszym życiem, posyła do nas proroków, abyśmy przez odnawianie przymierza zawsze byli Jego wybranym narodem.

2.Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki w Oświadczeniu w kwestii szczepień przeciw Covid-19 zaznaczył, że szczepienie powinno być dobrowolne, ale jednocześnie Kościół wspiera wszystkich, którzy podejmują decyzję o zaszczepieniu się. Jest ono ważnym narzędziem ograniczania rozprzestrzeniania się zakażeń i przez wiele osób postrzegane jako nadzieja na możliwość powrotu do normalnego funkcjonowania społeczeństw.

3.W naszej historii są różne, często bardzo bolesne, karty. Dziś przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Módlmy się za tych, którzy ponieśli śmierć, oraz o to, żeby już nigdy nie doszło do podobnej zbrodni.

4.We wtorek 13 lipca br. na godzinę 20.00 zapraszam na nabożeństwo Fatimskie.

5.Pani Halinie Ziółkowskiej i Katarzynie Jeziak dziękuję za przekazane kwiaty do kościoła. Polecam się innym darczyńcom na następne niedziele.

reguła Benedykta – jak uporządkować życie,

czy anioły dają znaki?

wagon pełen fortepianów – 80 lat temu zmarł Ignacy Jan Paderewski.

7.W tym tygodniu patronują nam:

12 lipca – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), biskup, męczennik;

13 lipca – święci pustelnicy Andrzej Świerad (†ok. 1030) i Benedykt (†ok. 1033), wiedli pustelnicze życie na terenie Węgier;

w czwartek 15 lipca – św. Bonawentura (ok. 1217-1274), biskup i doktor Kościoła;

w piątek 16 lipca – Najświętsza Maryja Panna z Góry Karmel, nazywana Matką Bożą Szkaplerzną.