50 lat Szkoły Podstawowej w Nacpolsku

W piątek 31 maja br. w święto nawiedzenia NMP, w naszej świątyni parafialnej zgromadziła się społeczność Szkoły Podstawowej w Nacpolsku, wraz z zaproszonymi gośćmi, by dziękować za 50 lat jej istnienia.

Przy św. Zygmuncie "nasiąkamy" Bogiem

Przy chłodnej, ale słonecznej pogodzie nasza wspólnota parafialna przeżywała uroczystości odpustowe ku czci św. Zygmunta, patrona kościoła. Przewodniczył im ks. kan. dr Dariusz Rogowski Notariusz Kurii Diecezjalnej Płockiej i Diecezjalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

Niedziela Palmowa - wkraczamy w Wielki Tydzień

Przy pięknej pogodzie przeżywaliśmy dzisiaj Niedzielę Palmową, ubogaconą procesją wokół kościoła podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 11.30. Dzień ten jest początkiem Wielkiego Tygodnia i zapowiedzią zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Kolędowanie najmłodszych parafian

Kolędy i pastorałki co roku rozbrzmiewają przy świątecznym stole. Jest to jedna z najpiękniejszych tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Wybrzmiały one również dzisiaj przed Mszą św. o godz. 9.00 w wykonaniu chętnych przedszkolaków i dzieci z klas I.  Był to nasz "parafialny festiwal kolęd i pastorłek".

Podążając za gwiazdą Beltlejemską

Dziś Kościół obchodzi uroczystość Objawienia Pańskiego. To jedno z najstarszych świąt chrześcijańskich – już w trzecim wieku znane było na Wschodzie. Na Mszy św. o godz. 9.00 w świętowanie włączyły się dzieci przedstawiając w krótkiej inscenizacji przybycie Trzech Króli do Bożej Dzieciny. Liturgia rozpoczęła się procesją do żłóbka wraz z udziałem dzieci, wniesieniem figur symbolizujących Mędrców ze Wschodu oraz modlitwami do narodzonego Zbawiciela.