XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – r. B

21 listopada 2021 r.

1. Uroczystość Chrystusa - Król wszechświata, przypomina nam, że należymy do królewskiego rodu i z Chrystusem mamy udział w królewskim kapłaństwie. Znakiem Jego królowania nie jest jednak korona, lecz krzyż zbawienia, który wisi na ścianach naszych domów, jest wpisany w nasze serca i którym znaczymy siebie, gdy stajemy do modlitwy.

2. Dziś po Mszach Świętych odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W związku z prośbą Przewodniczącego KEP w dzisiejszą niedzielę po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na rzecz migrantów, którym pomoc świadczy Caritas Polska.
  4. Składam wyrazy wdzięczności wszystkim parafianom, w tym uczniom Szkoły Podstawowej w Nacpolsku, którzy odpowiedzieli na prośbę Caritas Diecezji Płockiej i włączyli się w zbiórkę przyborów toaletowych dla osób bezdomnych i potrzebujących.

5. W dzisiejszą niedzielę, 21 listopada obchodzimy XXXVI ŚDM. Spotkanie z udziałem młodych naszej diecezji odbędzie się o godz. 100 w parafii św. Józefa w Płocku. Pamiętajmy o młodzieży, szczególnie naszej parafii w swoich modlitwach.

6. W przyszłą niedzielę po sumie zapraszam na spotkanie do plebanii członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

7. W dniach 22-30 listopada 2021 roku rozpoczyna się Wielka Nowenna do świętego Andrzeja Boboli w intencji o Boże błogosławieństwo i Bożą opiekę dla naszej Ojczyzny. Każdego dnia módlmy się Litanią do świętego Andrzeja Boboli oraz zawierzajmy Polskę modlitwą Pod Twoją obronę.

8. Dzisiaj rozpoczynają się internetowe rekolekcje RODZINA 33. Rekolekcje polegają na codziennym wysłuchaniu lub przeczytaniu rozważań i osobistej modlitwie w domu. Po więcej informacji odsyłam na stronę www.rodzina33.pl.

9. W przyszłą, I niedzielę Adwentu, na zakończenie Mszy św. o godz. 00 zostanie przedstawiony program patriotyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Nacpolsku.

10. Jutro w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele, a szczególnie o p. Radku naszym organiście. Chętne dziewczęta i chłopców z dobrym głosem zapraszamy do uzupełnienia grupy śpiewających.

11. Jak co roku włączamy się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, kupując świece Caritas na stół wigilijny – małe - 6 zł. duże – 12 zł.

12. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 9.00 zostały poświęcone opłatki, które pan Organista będzie roznosił po domach naszej parafii. Ze względów sanitarnych pan Organista nie będzie wchodził do domów i mieszkań. Program: we wtorek od 9.00 - Sobanice Nowe, od 17.00 2 małe bloki; środa – Łazęki, od 17.00. blok nr 1; czwartek od 9.00 - Sobanice Stare - po Mszy św. blok nr 2; piątek – od 9.00 Żukowo, po Mszy św. blok nr 3.

13. Dziękuję za segregację wszelkich odpadów na cmentarzu i dzisiejsze ofiary przeznaczone na pokrycie kosztów ostatniej wywózki nieczystości.

14. Dzieciom polecam nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”.

• bezpłatny dodatek – płyta z filmem opowiadającym o beatyfikowanym właśnie w Katowicach ks. Janie Masze.
  • 22 listopada – św. Cecylia (†III w.), dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;
  • 24 listopada – świeci męczennicy Andrzej Dung-Lac (1795-1839), prezbiter, i Towarzysze, pierwsi męczennicy wietnamscy, zginęli w latach prześladowań 1773-1862.