NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – r. C

9 stycznia 2022 r.

1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

2. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego, przez który zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

3. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego czyli 2 lutego.

4. W tym tygodniu podczas wizyty kolędowej odwiedzę:

10. I. – poniedziałek - od 9.00 – Nowy Nacpolsk

12. I. – środa - od 9.00 – Łazęki (od p. Osińskich do p. Jakubowskich), a od 16.30 – Sosenkowo Osiedle

13. I – czwartek – od 9.00 – Srebrna (prawa strona)

14. I - piątek - od 9.00 – Srebrna (lewa strona)

15. I – sobota - 9.00Łazęki (od p. Skrzyńskich do p. Urbańskich)

1. Najmłodsze dzieci, które w okresie Bożego Narodzenia uczyły się i śpiewały kolędy w domu, mogą to uczynić również w kościele do czego serdecznie zachęcam.

2. Prasa katolicka – Gość Niedzielny:
  • Po co Jezusowi chrzest? Nawet Jan Chrzciciel zdziwił się zachowaniem Jezusa.
  • Na lepsze trawienie. Świętowanie i długie biesiady przy stole sprzyjają dolegliwościom żołądkowym. Jak je załagodzić?