NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO r. B

4 kwietnia 2021 r.

1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych.
  2. W tym tygodniu w liturgii trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, a to oznacza, że przez kolejnych osiem dni będziemy świętować uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. Zachęcam, o ile to możliwe, do uczestnictwa we Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy.
  3. Życzenia Wielkanocne Biskupa Płockiego 2021:

Umiłowani Diecezjanie!

Tegoroczne Święta Paschalne ponownie przeżywamy w trudnych okolicznościach doświadczenia pandemii i jej skutków. Niech jednak światło i moc Zmartwychwstania Pańskiego przyniesie nam wszystkim nową nadzieję, pokrzepi serca i wzmocni siły! Niech zainspiruje nas również do konkretnych działań, będących znakiem nowej solidarności.
Powierzając się ufnie Zmartwychwstałemu Jezusowi, przekazuję Wam wszystkim najserdeczniejsze życzenia błogosławionych Świąt Paschalnych! Z modlitwą i pasterskim błogosławieństwem -

Wasz biskup Piotr

1. Szanowni Goście, Drodzy Parafianie! Przez Zmartwychwstanie Chrystus zwyciężył grzech i śmierć. W trudny czas pandemii, która rodzi niepewność, zmęczenie, potrzebujemy umocnienia i światła nadziei. Zmartwychwstały Chrystus, który w Poranek Wielkanocny przychodzi w cichości lecz z mocą, niech obdarzy Was błogosławieństwem i siłą, której udziela, zwłaszcza gdy gromadzimy się na Eucharystii. Szczęść Boże!
  2. Składam podziękowanie wszystkim, którzy pracowali przy przygotowaniu Grobu Pańskiego i dekoracji kościoła: Kamilowi Kamińskiemu za ułożenie kwiatów, p. Dariuszowi Krysiakowi, Rafałowi Pałac, Włodzimierzowi Piekut i p. kościelnemu.
  3. Za udział w liturgii Wielkiego Tygodnia wyrażam wdzięczność wszystkim czytającym słowo Boże i komentarze lektorom, śpiewającym oraz ministrantom, p. Organiście i Kościelnemu.
  4. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. o godz. 9.00, 10.15, 11.30 i 16.00.
  5. Jutro naszymi ofiarami wspieramy Wyższe Seminarium Duchowne i Szkoły Katolickie w Płocku.
  6. W następną niedzielę, przeżyjemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego.
  7. Wyrażam wdzięczność parafianom za troskę o przydrożne krzyże i kapliczki poprzez uprządkowanie po zimie i ich odnowienie.
  8. Polecam nowy numer czasopisma „Miłujcie się”. Prenumeratorów proszę odbiór w zakrystii.
  9. Prasa katolicka: tygodnik „Gość Niedzielny”:
  • Jak brzmiałaby opowieść tej, która pierwsza zobaczyła Zmartwychwstałego? O zmartwychwstaniu oczami Marii Magdaleny. Polecamy również tekst „Jesteśmy Światło – Życie” czyli w setną rocznicę urodzin księdza Franciszka Blachnickiego redaktorzy Gościa Niedzielnego dają świadectwo o swoim przeżywaniu Oazy.