W dzisiejszą niedzielę zakończyliśmy tegoroczne rekolekcje wielkopostne przygotowujące nas do tajemnicy męki, śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Tym duchowym ćwiczeniom przewodniczył w tym roku ks. mgr Rafał Pabich wikariusz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku.
W piątek w rekolekcjach wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkół w Nacpolsku wraz z Dyrekcją, wychowawcami i nauczycielami. Dzieci klas drugich przygotowały ciekawą Drogę Krzyżową, a następnie uczestniczyły w Eucharystii.

W pierwszym dniu, poprzez refleksje ks. Rafała staraliśmy się uświadomić sobie nasze „dzisiaj”, czyli swoje życie oraz przeżywaną codzienność. Patrzyliśmy na nią przez pryzmat Boga, bo przecież od chwili chrztu świętego, w Nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy.

W drugim dniu przypadającym w pierwszą sobotę miesiąca wpatrywaliśmy się w Niepokalane Serce Maryi, stale otwarte dla Boga i prosiliśmy, by Maryja pomogła nam realizować Boży plan w naszym życiu. By uczyła nas odrzucać grzech i przezwyciężać wszelkie działanie szatana.

W ostatnim dniu rekolekcji staraliśmy się otworzyć na dar Ducha Świętego. Zauważyć jego obecność oraz działanie „tu i teraz” w rzeczywistości wspólnoty Kościoła, którą stanowimy. Z jego pomocą powinniśmy być jak winne latorośle i trwać w "krzewie", którym jest sam Bóg. Czynimy to ilekroć z wiarą przeżywamy poszczególne sakramenty święte.

Modlitwa do Ducha Świętego kończyła dzisiejszą naukę rekolekcyjną.

Bardzo dziękuję ks. Rafałowi za przeprowadzenie tych rekolekcji i ukazanie nam wszystkim żyjącego Jezusa w naszym codziennym "dzisiaj".