Pierwsze spotkanie z Jezusem w Komunii Świętej

Dzisiaj w niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego, przy pięknej pogodzie dzieci klas III naszej parafii przeżyły uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Jak zawsze jest to wielkie wydarzenie dla parafii oraz całej rodziny, która przeżywa spotkanie dziecka z Jezusem Eucharystycznym.

Z modlitwą u św. Zygmunta - odpust parafialny

Przy pięknej pogodzie przeżywaliśmy wczoraj odpust ku czci patrona naszego kościoła św. Zygmunta. Uroczystości przewodniczył ks. dr Jarosław Tomaszewski, Sekretarz Krajowy Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Papieskiego Dzieła Świętego Piotra Apostoła wraz z wolontariuszkami misyjnymi.

Kulturowe chrześcijaństwo jest większym zagrożeniem niż kulturowy ateizm (deon.pl)

Czy należy się cieszyć, z tego powodu, że chrześcijaństwo kulturowe chyli się ku upadkowi i mieć nadzieję, że wreszcie Ewangelia będzie przekazywana z poszanowaniem wolności każdego człowieka, a nie pod kulturową presją? Pierwszą moją reakcją na tak postawione pytanie jest entuzjastyczne "tak". Należy się z tego cieszyć! Wydaje się jednak, że relacja między Ewangelią a kulturą jest o wiele bardziej złożona.

Łatając łaty (katolik.pl)

Próbowałeś kiedyś łatać łaty? Może to dziwne pytanie, bo kto jeszcze się bawi w reperowanie czegoś, co i tak jest już strzępem. Mam na myśli takie kawałki materiału, które mają dziury, a które zszywa się jeszcze z innymi kawałkami, żeby sklecić jakąś całość. A może to brzmi jak pomysł na modę, no bo w końcu dzisiaj, jeśli chodzi o styl ubierania się, to w sumie wszystko jest dozwolone... A tak naprawdę to ja żadnej nowej mody nie wymyślam.

Jak pomóc alkoholikowi? [wywiad] (aleteia.org)

Bardzo często alkoholicy żyją normalnie, np. mąż pije codziennie, ale chodzi do pracy, przynosi pieniądze do domu – mówi w rozmowie z KAI dyrektor poradni we Wrocławiu, członek Zarządu Głównego Stowarzyszenia Monar, psychoterapeuta Adam Lewicki.

Jak Pan Jezus dociera do chrześcijan przez smartfony? (ekai.pl)

Nowoczesną formą studiowania Biblii są aplikacje mobilne, dzięki którym Pismo Święte można mieć pod ręką w osobistym smartfonie. Okazują się one pomocą w życiu religijnym. – Aplikacja nie zastąpi ewangelizacji, która jest spotkaniem i świadectwem, ale może być pomocnym narzędziem – mówi KAI ks. dr Marcin Zieliński z Instytutu Nauk Biblijnych KUL.