Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świetego

Wczoraj na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci klas IV naszej parafii przeżywały uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Była to okazja dla wszystkich zgromadzonych do przypomnienia sobie zobowiązań wynikających z przyjęcia tego sakramentu.

Seksualność bez seksu. Co z nią zrobić przed ślubem?

Życie przed ślubem, z założeniem: bez seksu, przypomina chodzenie ze sobą po polu minowym. Jedno z Was zrobi błąd i oboje wylecicie w powietrze ku wiecznemu potępieniu, a przynajmniej ku małżeństwu z piętnem „nieczystej przeszłości”.

5 świeckich powodów, dla których „idę w Kościół”

Parapetówka na drugim piętrze. Zajadamy czekoladowy tort z wiśniową frużeliną, popijamy wino, co niektórzy whisky z lodem. Robimy z kolegą update, co u nas słychać. Wtedy pada pytanie, dlaczego tak bardzo idę w Kościół…

Przy św. Zygmuncie "nasiąkamy" Bogiem

Przy chłodnej, ale słonecznej pogodzie nasza wspólnota parafialna przeżywała uroczystości odpustowe ku czci św. Zygmunta, patrona kościoła. Przewodniczył im ks. kan. dr Dariusz Rogowski Notariusz Kurii Diecezjalnej Płockiej i Diecezjalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

Litania Loretańska

W maju, śpiewając Litanię Loretańską do Matki Bożej, rozważamy tytuły, jakimi chrześcijanie na przestrzeni wieków obdarzyli Tę, która jest Matką Pana i naszą Matką. Czym w ogóle jest litania? Gdzie szukać początków Litanii Loretańskiej? Jaka jest teologia tej modlitwy?

Święto Miłosierdzia Bożego

W pierwszą niedzielę po Wielkanocy obchodzimy ustanowione przez Jana Pawła II Święto Miłosierdzia Bożego.