Zbroja

Dałeś mi, Panie, zbroję – śpiewał przed laty Jacek Kaczmarski. Nie myślał o szkaplerzu, ale słowa piosenki pasują do niego jak ulał.

Siła stop-klatek. Zatrzymaj się i pokonaj kryzys

Żyjemy niewątpliwie w dobie pędu i pośpiechu. Brak czasu stał się powszechną chorobą naznaczoną obsesją efektywności. Z tej gonitwy wyrywają nas pojedyncze wydarzenia, silne emocje albo małe i wielkie kryzysy.

3 kroki, by spotkać Boga tak na serio.

Czy Boga możemy spotkać kiedy indziej niż dzisiaj? Pytanie postawione na wstępie jest prowokacją. Jak się domyślamy, odpowiedź powinna brzmieć: nie, nie można spotkać Pana Boga kiedy indziej niż dzisiaj.

Patrz w miłosierne serce Moje!

Te dwa obrazy są bardzo podobne i mają podobną genezę. Zakonnicom francuskiej i polskiej objawił się Chrystus Pan. Kazał im namalować obraz. Kult Serca Jezusa i kult Miłosierdzia Bożego są adoracją tej samej Miłości Bożej.

Boże Ciało - Pan jest wśród nas

Tegoroczne Boże Ciało odbywało się przy pięknej słonecznej pogodzie.Uroczystość ta kieruje nasze myśli do tajemnicy Wielkiego Czwartku – tajemnicy, ustanowienia Eucharystii, która w naszej wierze jest autentycznym dowodem na obecność żywego Boga.

więcej

Spowiedź dzieci

Kilkoro dorosłych, pytanych o wspomnienia z dzieciństwa związane ze spowiedzią, odpowiada: strach i wstyd. Agatka, która za moment będzie miała 10 urodziny, opisując spowiedź, używa słów „stres” i „przejęcie”, ale dodaje: – Jak idę do spowiedzi świętej, to czuję się pewnie, wiem, że mogę poczuć się tak czysta jak przy pierwszej Komunii Świętej.