Rzuć się ku Niemu!

Bywa tak, że człowiek zna jakiś tekst i on nigdy nie robił na nim wrażenia, a nagle ma uczucie, jakby widział go po raz pierwszy. Zupełnie jakby znalazł się w bijącym z niego strumieniu światła. To właśnie zdarzyło się Augustynowi.

Pocałunki dla Maryi

„Zdrowaś Maryjo” i „Pod Twoją obronę” to najbardziej znane modlitwy maryjne. Czy znamy ich historię i rozumiemy słowa?

Gdy Polska stanie pod Krzyżem

Znakiem zwycięstwa jest Chrystusowy Krzyż! To u jego stóp trzeba uklęknąć i gorąco się modlić. Także o to, by w trudnych chwilach nie zabrakło nam sił do mężnego wyznawania wiary.

Jak wytrwać godzinę na adoracji? Praktyczne wskazówki

Przebywanie w obliczu Eucharystii to audiencja u Króla Niebios. Dlaczego mielibyśmy z niej nie skorzystać? Wszak Chrystus zapytał uczniów w ogrodzie Getsemani: „Czyż nie możecie wytrwać ze mną jednej godziny na modlitwie?”.

Zrozumieć siebie

Każdy z nas jest zaproszony do odkrycia świata, który dał nam Bóg. Ale w pięknej rzeczywistości, jakiej doświadczamy wszyscy, znajduje się również nasz osobisty świat wewnętrzny, do którego mamy dostęp tylko my sami i Ten, który przenika wszystko (por. Ps 139). Nasz osobisty, subiektywny świat przypomina tętniące życiem starożytne miasto.

Święta Rita miała zawsze to samo lekarstwo na życiowe tragedie

Jej dzieciństwo i dorosłość opisują liczne i pełne cudów legendy. Mnie jednak w jej życiu najbardziej interesuje cud najważniejszy: relacja z Bogiem, która przemieniła zarówno samą Ritę, jak i osoby, które się z nią zetknęły.

Czy katolik powinien wierzyć w sny?

Sny służą też odreagowaniu stłumionych emocji. Niezwykle spokojni i ulegli ludzie mogą śnić, że dopuszczają się aktów agresji – i w ten sposób dochodzi w końcu do głosu ich złość, nigdy nie przeżyta na poziomie świadomym. Ujawnienie się we śnie rozmaitych potrzeb, głodów i kompleksów jest zatem cenną wskazówką, co w nas wymaga troski, „rozpakowania”, zrozumienia.

Przed koronowanym obrazem Pani Smardzewskiej

W dzisiejszą słoneczną sobotę, grupa pielgrzymów rowerowych z naszej parafii oraz gości, udała się do Sanktuarium Matki Bożej Smardzewskiej, której obraz 15 sierpnia br. został ukoronowany koronami pobłogosławionymi przez Papieża Franciszka 23 maja 2019 r.

więcej