Co mówić dzieciom o Świętym Mikołaju?

Wiara w to, że Święty Mikołaj przynosi prezenty w grudniu, jest cudownym przywilejem dzieciństwa. Rodziców jednak czasem męczą wątpliwości: jak długo podtrzymywać w dzieciach tę wiarę i co zrobić, kiedy okaże się, że prezenty już tydzień wcześniej leżały w szafie u taty?

Spoglądasz na ekran co kilkanaście minut? Być może cierpisz na FOMO

Pragnienie stworzenia więzi z innymi ludźmi i uczestniczenia w działaniach grupowych jest w nas głęboko zakorzenione. Obecnie jednak coraz częściej u ludzi pojawia się lęk przed tym, że coś może ich omijać. Myślące w ten sposób osoby są nieustannie pełne niepokoju, biegają z jednej imprezy na drugą i zapominają, że można się odprężyć i cieszyć daną chwilą. O nowym zjawisku zwanym FOMO, pisze w swojej książce „Zakochany mózg i inne niezwykłe stany” Julia Fischer.

Krótka instrukcja obsługi Adwentu

Rozpoczyna się radosne odliczanie czasu do świąt Bożego Narodzenia! Podpowiadamy, jak odczytać mapę adwentowych propozycji, by nie pobłądzić i bez problemu trafić do celu!

Jak mógł wyglądać Pan Jezus?

„Będę szukał Twego oblicza” - pisze psalmista. Nic dziwnego, że wierzący pragną sobie wyobrazić Jezusa i dążą do tego, by Go poznać.

List do człowieka zakochanego w Jezusie Eucharystycznym

„Wiem, że codziennie rano, kiedy zmierzasz do pracy, nadkładasz pół godziny drogi, jadąc praktycznie nieprzejezdną trasą. Dojeżdżasz do przepięknej małej kaplicy, gdzie spotykasz się Jezusem”.

Czy modlitwa za zmarłych ma sens? Skąd o tym wiemy?

Wielu ludzi właśnie modlitwą reaguje na wiadomość, że ktoś zakończył ziemski żywot. Skąd się to bierze i czy modlitwa za kogoś, kto już odszedł do wieczności, ma sens? Czy zmarli naprawdę potrzebują modlitwy żywych?