Niektórzy twierdzą, że gromnicę powinno się mieć jedną i tę samą przez całe życie. Czy rzeczywiście tak jest? I dlaczego księża zachęcają, by w święto Ofiarowania Pańskiego (2 lutego) przyjść do kościoła ze świecami?
O jakich konkretnie dwóch skrzydłach pisał ks. Bosko? Święty kapłan zmarł 31 stycznia 1888 roku. Zapowiedział swe odejście tymi słowami: „Jutro wybieram się w długą podróż”.
„Zobaczyłem swoje błędy, to, co się działo z moją rodziną, jak wszystko szło ku upadkowi. Jak wzajemnie bardzo się z żoną pokiereszowaliśmy. Upadłem na kolana i powiedziałem: dalej już tak nie chcę, już tak nie mogę” – wspomina pan Jacek.
Diabelskie sztuczki są uniwersalne. Wszyscy, którzy się modlą, w taki czy inny sposób się na nie natykają. Oto kilka porad, jak unikać tych pułapek i modlić się w spokoju.
„Może właśnie to jest ta przełomowa niedziela, kiedy zaczniesz codziennie czytać Pismo Święte i twoje życie zacznie się zmieniać” – usłyszałem podczas homilii.
Nie jest to sytuacja idealna. To oczywiste. Zwłaszcza, że chodzi o pokarm, o którym Chrystus mówi: „Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie”.
Dla Benedykta XVI jest to uroczystość, w której możemy sobie uświadomić, że nasze życie nie przebiega tylko na poziomej osi łączącej punkt A (narodziny) z punktem B (śmierć), ale ma również kierunek pionowy – prowadzi nas w górę, do nieba i nowej, tajemniczej rzeczywistości poza czasem ziemskim.