11 sposobów na okazanie miłości dziecku

Dziecko musi czuć się kochane, żeby się prawidłowo rozwijać. Obawiasz się, że niezręcznie mu to okazujesz? Mamy dla ciebie kilka prostych wskazówek.

Post oczu, uszu i języka. Konieczny, aby spotkać się z Bogiem

Może zbyt wielką wagę przywiązujemy do postu związanego z jedzeniem. Często nasze postanowienia dotyczące postu nie służą naszej duszy, ale ciału. Chcemy być "fit". Motywacją do postu bywa nie ociężałość serca, ale nadwaga ciała. Na co dzień ważniejszy niż post od jedzenia jest post języka, uszu czy post oczu.

Bogu modlitwa niepotrzebna

To nie grzechy ludzi Kościoła są przyczyną laicyzacji. Ona rozstrzyga się w tobie – gdy się modlisz albo się nie modlisz.

Z tego zrezygnuję w Wielkim Poście, a Ty?

"Nie będę jadł słodyczy", "będę spędzał mniej czasu w internecie", "nie będę oglądał seriali"? Tym razem postanów coś zupełnie innego.

Wielki Post nie jest potrzebny Jezusowi, ale nam

Wielki Post nie jest potrzebny Jezusowi, ale nam. Jezus nie potrzebuje naszych lamentów nad Jego męką, On potrzebuje relacji z nami i to relacji z nami po to, by mógł działać w naszym życiu dla nas i naszych bliźnich.

Maryja płacze nad światem

Zakonnica zauważyła, że podstawa figury Matki Bożej jest mokra, a potem dostrzegła, że z jej oczu płyną łzy. Anioł wytłumaczył siostrze Agnes, że Maryja płacze, bo grzeszymy i że pragnie nawrócenia jak największej liczby ludzi. Ukazuje swój ból, aby ożywić naszą wiarę.

Autentycznie się nawróćcie

Nawracajcie się, autentycznie się nawróćcie! – to zasadnicze wezwanie dzisiejszego dnia. Przy czym autentyczności przeciwstawione są formalne ofiary, pokuty, posty, obmycia. Autentyczne nawrócenia dokonuje się w sercu: Rozdzierajcie jednak wasze serca, a nie szaty! (Jl 2,13).

Dlaczego nie wierzę w bozię?

Irytuje mnie od zawsze określenie "bozia" wypowiadane przez dorosłych ludzi. Mam wrażenie, że znamy zupełnie innego Boga. Mój bozią nie jest.

Pokuta nie jest płaceniem za grzechy

"Idziemy do konfesjonału, wyznajemy grzechy i słuchamy, jaka ma być pokuta. A ksiądz musi pamiętać, jaki jest sens pokuty sakramentalnej" - pisze abp Grzegorz Ryś.

Dlaczego modlimy się za innych?

Niektórzy nas proszą o modlitwę, inni oburzają się, gdy im ją oferujemy w trudnych chwilach. Dlaczego modlimy się za innych? Liczymy na lepszą skuteczność, większą szansę, że Bóg jednak wysłucha?