Modlitwa wyobraźni? To w niej spotkasz Boga

Modlitwę wyobraźni porównać można do tańca złożonego z różnych figur i ruchów. Można ją również skojarzyć ze stylem dowolnym w pływaniu, szczególnie w wykonaniu dzieci, które jeszcze pływać nie potrafią. Ich ruchy są chaotyczne, przesadne.

Czy modlitwa za zmarłych ma sens? Skąd o tym wiemy?

Wielu ludzi właśnie modlitwą reaguje na wiadomość, że ktoś zakończył ziemski żywot. Skąd się to bierze i czy modlitwa za kogoś, kto już odszedł do wieczności, ma sens? Czy zmarli naprawdę potrzebują modlitwy żywych?

Spacery po cmentarzu i mój Dzień Wspomnień Rodzinnych – lubię 1 listopada!

To czas, w którym mogę podzielić się tym, co ważne z moimi dziećmi. To chwile zadumy, opowieści o przeszłości i zapalane w kolejnych miejscach znicze. Zapał i przejęcie, jakie widzę w dziecięcych oczach, gdy opowiadam o odwadze ludzi walczących za wolność, której sami nie doświadczyli, a dzięki której my możemy cieszyć się spokojem codzienności.

Z Maryją nie zginiesz

Leżące u stóp Wezuwiusza sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach co roku przyciąga coraz liczniejsze rzesze pielgrzymów. Co kryje w sobie to międzynarodowe centrum duchowości maryjnej i Różańca?

Mówiliśmy mu o ważnych sprawach

Górskie wyprawy, spływy kajakowe, niezapomniane rozmowy i wykłady o wierze połączyły grupę studentów w „Rodzinkę”. Mieli wyjątkowego „Wujka” – ich duszpasterzem był ks. Karol Wojtyła.

Uwolniona

Bez względu na to, w jakim momencie swojego życia dziś jesteś; co robiłaś w przeszłości i jak bardzo poranione jest Twoje serce - On się Tobą w tej chwili zachwyca.

Badacz dokładny - św. Łukasz Ewangelista

Łukasz był człowiekiem starannie wykształconym. Znakomicie znał ówczesną literaturę. Posługiwał się pięknym językiem greckim, był świetnym zbieraczem informacji.

Jedna z największych mistyczek XX wieku

Bł. Aleksandra Maria da Costa bywa nazywana "ukrzyżowaną z Balazar". Jezus trzykrotnie zapowiedział jej wybuch drugiej wojny światowej. Przez 13 lat żyła tylko Komunią świętą.